W jednym z filmów na moim kanale pokazywałem możliwości tworzenia prezentacji z wykorzystaniem narzędzia z pakietu Office od Microsoftu, czyli Power Pointa.
Dziś po raz kolejny wracam do tematu tworzenia prezentacji. Tym razem jednak chcę Wam pokazać możliwości, jakie oferuje bezpłatne narzędzie wujka Google, czyli prezentacje Google – dostępne bezpośrednio z poziomu dysku google.
Umiejętność tworzenia prezentacji przydaje się przede wszystkim uczniom oraz studentom, którzy coraz częściej np. na zaliczenie jakiegoś przedmiotu muszą taką prezentację przygotować. Ale nie tylko im przydaje się taka umiejętność. Prezentacja to również bardzo dobry sposób na przedstawienie jakiejś idei, produktu, zaprezentowaniu wyników pracy… Sytuacji, w których może się nam to przydać jest naprawdę multum.
Spotkałem się już wielokrotnie, że osoba, której przyszło stworzyć prezentację nie posiadając na swoim dysku power pointa, panicznie poszukiwała wśród znajomych kogoś, kto „ma pożyczyć płytę”, aby program zainstalować. Oczywiście o legalności takiej metody mowy nie ma, nie ma również w takim przypadku pewności czy na takiej płytce nie znajdziemy np. dodatkowego oprogramowania, – ale nie o tym jest ten wpis.
Jak zrobić prezentację w Google? To bardzo proste!
Wiele osób, które, na co dzień korzystają np. z poczty gmail nie mają nawet świadomości, że po przejściu do oferowanego przez google dysku pojawia się możliwość stworzenia takiej prezentacji, zupełnie bezpłatnie, bez kombinowania i instalowania czegokolwiek. Samo narzędzie oferuje mniej możliwości niż aplikacja pakietu MS Office, jednak jest na tyle rozbudowana, aby móc stworzyć przy jej użyciu przyzwoitą prezentację.
W narzędziu, z którego możemy korzystać od razu po założeniu konta google, znajdziemy praktycznie wszystkie opcje potrzebne nam do stworzenia prezentacji. Na filmie, którego uzupełnieniem jest ten wpis zobaczysz, w jaki sposób możesz wykorzystać je do stworzenia własnego projektu.
Zobaczysz jak wybierać prezentacje z gotowych szablonów, tworzyć slajdy samodzielnie od początku lub wspomagać się slajdami z gotowym układem. Oprócz tego na filmie zobaczysz między innymi jak:
- edytować wzorzec slajdu
- dodawać tło oraz tło do motywu
- formatować tekst i dopasowywać czcionkę
- wstawiać obraz
- ustawiać animacje dla slajdów oraz obrazów