Dzisiaj znowu wracam do tematu aplikacji na Androida. Wszystkie, które omówione zostały w filmie oraz w tym artykule służą obróbce grafiki. Przydadzą się do przygotowania avatara na Facebooka, Instagram lub np. jakieś forum. Sprawdzą się również doskonałe aby zrobić śmiesznego lub artystycznego selfiaka. Przyjrzymy się również aplikacji, która po przeskanowaniu treści znajdującej się na zdjęciu przerobi go na edytowalny tekst, który możesz później przesłać mailem lub nawet smsem.
Poznaj doskonałe aplikacje graficzne na Androida do selfie i nie tylko.
Deep Art Effects to świetna aplikacja do przerabiania zdjęcia w dzieła malarskie – a przynajmniej w ten sposób reklamują ją jej twórcy. I coś w tym jest. 😉
Aby pobrać aplikację Deep Art Effects kliknij tutaj. Link przeniesie Cię do Google Play.
Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze i daje świetne efekty. Jedyne co musimy zrobić to odpalić apkę, wybrać czy chcemy korzystać ze zdjęcia z galerii czy chcemy zrobić nową fotografię. Następnie wybieramy tylko jeden z wielu dostępnych w darmowej wersji filtrów (jest ich o ile dobrze policzyłem 60). Teraz wystarczy jedynie chwilę poczekać i voilà. Mamy przygotowaną fotografię. Teraz dodatkowo możemy ją jeszcze przyciąć z pomocą opcji, do której zyskujemy dostęp klikając ikonkę w prawym górnym rogu. Niektóre filtry dają fotografiom naprawdę taki efekt jakby były dziełem jakiegoś artysty – malarza. 😉 Doskonale nadają się na Avatar np. na Facebooku czy innym medium społecznościowym, w którym nie chcemy pokazywać twarzy. Przygotowaną fotografię, możemy zapisać, udostępnić na Instagramie lub w jakikolwiek inny sposób.
„Deep Art Effects to coś więcej niż filtry i lepsze efekty do zdjęć. To miejsce, w którym na podstawie Twoich zdjęć powstają arcydzieła. To Ty decydujesz, na jakiej technice będą się opierać.
Przykładowo możesz skonwertować zdjęcie do szkicu, rysunku ołówkiem lub obrazu malowanego farbami olejnymi na płótnie. Nie będzie to dzieło abstrakcyjne — musisz poznać tę aplikację. Inne aplikacje do edycji fotografii prawdopodobnie poddałyby się w tym miejscu. Ale my tworzymy tdzieła sztuki przy użyciu SI. Pobierz aplikację teraz i sprawdź ją”. – opis producenta w Google Play.
ZMIEŃ DOWOLNE ZDJĘCIE W DZIEŁO SZTUKI.
Prisma – bardzo podobną aplikacją jest Prisma. Jej zasada działania jest bardzo podobna do poprzednio omawianej aplikacji. Robimy zdjęcie (lub wybieramy z galerii), wybieramy filtr i tak naprawdę to wszystko. Mnogość dostępnych filtrów pozwala na wiele możliwości i zabawy w tworzenie małego arcydzieła. 😉
Aby pobrać aplikację Prisma kliknij tutaj. Link przeniesie Cię do Google Play.
Oczywiście już po przerobieniu zdjęcia możemy udostępnić je w samej aplikacji lub w innych mediach społecznościowych. Możemy również przejść do sklepu z filtrami i wybrać sobie dodatkowy filtr oraz sprawdzić jakie zdjęcia z pomocą danego filtra przygotowali inni użytkownicy. Być może tam też znajdziemy inspirację dla swojej fotografii… 😉
MSQRD to aplikacja nieco inna od poprzednich. Sama nazwa MSQRD jest skrótem od słowa Maskarada. Służy do dodawania na selfiakach różnego rodzaju efektów do twarzy.
Aby pobrać aplikację MSQRD kliknij tutaj. Link przeniesie Cię do Google Play.
Wyjątkowo zabawne filtry możemy znaleźć w kategoriach: Nowe filtry, Twarze, śmieszne, sport, zwierzęta, sport, filmy i emocje. I tak możemy zrobić z siebie kosmonautę, Daredevila, pandę albo np. dodać sobie na głowie wianek, kwiatek lub czapkę. Filtry możemy dodawać zarówno na zdjęciach jak i na krótkich filmach. Uwierzcie mi, że aplikacja dostarcza wiele śmiechu i doskonałej zabawy.
Posteroid to apka, z pomocą której przygotujemy prosty plakat. Na początku może wydać się nieco skomplikowana ale po kilku minutach pracy z nią, możemy już w pełni wykorzystywać jej możliwości.
Aby pobrać aplikację Posteroid kliknij tutaj. Link przeniesie Cię do Google Play.
W menu na środku znajdziemy 3 opcje. Z pomocą pierwszego wybieramy zdjęcie z galerii, które ma być tłem naszego plakatu lub robimy nowe. Klawisz na środku wywołuje menu, które pozwoli nam dodać lub edytować treść, natomiast opcja po prawej stronie daje nam dostęp do wyboru kolorystyki zdjęcia oraz tekstu.
Przygotuj plakat na smartfonie!
W zależności od opcji, którą wybieramy na środku, w menu po lewej górnej stronie możemy ustawić różne opcje. Jeśli mamy wybraną opcję tekstu, na górze mamy dostępne opcje: rozstawienia tekstu, wyboru czcionki oraz rozmieszczenia tekstu od góry do środka oraz do dołu. Klawisz suwaka znajdujący się po prawej stronie pozwala również dodatkowo rozmieszczać tekst. Należy pamiętać aby pisząc treść, którą chcemy zamieścić na plakacie, musimy do formatowania wykorzystywać klawisz enter. Inaczej program będzie próbował wstawić nam całą treść w jednej linijce.
Kiedy klikamy opcję wyboru kolorystyki, menu po lewej daje nam między innymi możliwość ustawienia grubości ramki, natomiast suwak po prawej pozwala wtedy rozjaśnić lub przyciemnić tło.
Smart Lens to świetna aplikacja, z pomocą której bez przepisywania przeniesiemy tekst do dokumentu do postaci edytowalnej. Obsługa aplikacji jest bardzo prosta. Po wejściu do niej mamy dostępnych kilka opcji. Od lewej strony możemy otworzyć galerię i wybrać zdjęcie, na którym mamy tekst, który chcemy przenieść do edytora, kolejna opcja to przejście do poprzednich zdjęć, z których pozyskaliśmy tekst, standardowo na środku mamy klawisz zwalniający migawkę oraz dalej możliwość zaznaczania obszaru, na którym mamy tekst. Przed rozpoczęciem pracy z aplikacją należy też przejść do menu klikając ikonkę w prawym dolnym rogu, przejść do menu i ustawić preferowany język na język polski.
Aby pobrać aplikację Smart Lens kliknij tutaj. Link przeniesie Cię do Google Play.
Aby przeskanować tekst do robimy zdjęcie, wybieramy obszar, z którego ma być pozyskany tekst lub potwierdzić zaznaczenie wybierając klawisz V. Teraz aplikacja skanuje nam tekst. Klikamy ALL i pozyskany tekst pojawia się w oknie umożliwiającym między innymi jego natychmiastową edycję. Możemy ją teraz przenieść do tłumacza google, skopiować aby np., edytować go dalej w Wordzie, wyeksportować do PDFa lub udostępnić.
Smart Lens to świetny skaner tekstu!
Darmowa wersja umożliwia niestety jedynie wykorzystanie aplikacji 5 razy w ciągu jednego dnia. Ale jeśli mielibyśmy do przeniesienia większej ilości tekstu zawsze pozostaje nam zakupienie pełnej wersji, która kosztuje jedynie niecałe 13 zł.
Poniżej znajdziesz informację o aplikacjach, o których nie wspominałem w filmie.
Retrica to aplikacja służąca głównie upiększaniu tworzonych za pomocą smartfona multimediów. Dostępne opcje pozwalają na robienie: gifów, filmów, zdjęć oraz kolarzy zdjęć. Wszystko to z wykorzystaniem filtrów dostępnych w aplikacji. Obecnie dostępnych jest 145 darmowych filtrów, które różnią się w zależności od regionu.
Aby pobrać aplikację Retrica kliknij tutaj. Link przeniesie Cię do Google Play.
Twórcy aplikacji chwalą się, że została ona pobrana już 350 mln razy, a codziennie za pomocą aplikacji robionych jest 80 mln zdjęć z czego 90% stanowią selfie. Część filtrów włączy się jedynie wtedy kiedy aplikacja wykryje twarz fotografowanej osoby. Obsługa aplikacji nie jest specjalnie skomplikowana ale trzeba się na początku nieco przez nią przeklikać aby ją do końca ogarnąć.
Po uruchomieniu aplikacji wybieramy czy chcemy robić kolaż i tu mamy do wyboru różne możliwości: możemy robić kolaże złożone z kafelek ułożonych w kwadratach, prostokątach w pionie lub poziomie. Dodatkowo możemy ustawić sobie czas robienia zdjęć. Aplikacja może robić je automatycznie w ustalonym przez nas czasie, możemy również robić fotografie ręcznie i kolejno dodawać nowe do kolażu. Kolejna opcja to fotografia, następnie do wyboru mamy tworzenie gifów, oraz ostatnia to tworzenie krótkich filmów.
Retrica to aplikacja o naprawdę wielu możliwościach!
Na górze po prawej stronie cały czas mamy dostępną ikonkę przełączania kamery (przód/tył) (możemy ją również przełączyć pukając dwa razy w ekran telefonu), natomiast z lewej (u góry) rozwija się menu w którym mamy do wyboru: format zdjęcia, latarkę, rozjaśnienia oraz dostęp do menu z opcjami. W prawej dolnej części cały czas możemy wybierać z dostępnych filtrów, natomiast po kliknięciu w ikonkę po prawej stronie, zyskamy możliwość edycji zdjęcia z galerii. Aby zyskać dodatkowe opcje, takie jak możliwość oceny zdjęć innych musimy się zalogować do aplikacji jako użytkownik.
Jedną z ostatnio wprowadzonych funkcji jest „Heart or Not?” (dosłownie na j. polski: „Serce lub nie?”). Dzięki tej opcji możesz oceniać osoby dodające fotografie, oraz poznawać inne osoby korzystające z aplikacji.
Węgiel Zdjęcie Laboratorium to druga z aplikacji, które nie zostały omówione w filmie, natomiast w tej kategorii aplikacji na pewno warta sprawdzenia. Jak sama nazwa wskazuje aplikacja dodaje do naszych fotografii efekty malowania węglem.
Aby pobrać aplikację Węgiel kliknij tutaj. Link przeniesie Cię do Google Play.
Fotografię, którą możemy wykonać za pośrednictwem aplikacji lub po wybraniu jej z galerii możemy nakładać różnego rodzaju tła. Dostępne są one w kategoriach: plusk, miasto, natura oraz galaktyka. Po stworzeniu grafiki do zdjęcia możemy dodać różnego rodzaju naklejki oraz tekst.
Na screenie z aplikacji możecie zobaczyć gwiazdę tego odcinka filmu, którego ten artykuł jest uzupełnieniem – czyli mojego psa (a w zasadzie suczkę) – Łatkę. 😉
Być może zainteresuje Ciebie również: