Pełna instrukcja obsługi genially po polsku. W sieci dostępnych jest wiele przeróżnych narzędzi, którymi stworzymy różne wspaniałe prezentacje lub inne projekty. Poznaj jedno z nich!
Tworząc ten materiał chciałem jedynie przybliżyć platformę, która oferuje możliwość stworzenia różnego rodzaju projektów. Wyszła z tego jednak pełna instrukcja obsługi genially po polsku.
Oczywiście nie wystarczy jedynie dobre narzędzie, konieczne jest również wyzwolenie odrobiny kreatywności. Fajnie, jeśli mamy coś co dodatkowo pomoże nam ją wyzwalać.
Nie wystarczy dobry program. Do stworzenia czegoś ciekawego potrzeba odrobiny kreatywności.
I taką kreatywność pomoże wyzwolić takie właśnie genialne narzędzie – czyli genial.ly. Jest to aplikacja, która może okazać się świetną alternatywą Power Pointa np. dla trenera prowadzącego warsztaty jak również dla sprzedawcy, który chce zorganizować prezentację swojego produktu, ale nie tylko.
Genial.ly okaże się również bardzo przydatny dla nauczyciela, którego wspomoże w przygotowaniu prawdziwie interaktywnej lekcji i to zarówno w wersji stacjonarnej jak i online. Inne ciekawe rozwiązanie może zainteresować np. blogerów oraz właścicieli stron internetowych. Jest nim możliwość udostępnienia stworzonego projektu bezpośrednio na blogu lub stronie internetowej. Możemy pobrać kod do osadzenia projektu aby udostępnić go osobom odwiedzającym nasze miejsce w sieci.
Film powyżej to pełna instrukcja obsługi genially po polsku
Ponieważ genial.ly jest narzędziem dostępnym jedynie poprzez stronę internetową, zarówno na etapie przygotowywania materiałów jak i ich publikacji, musimy być podłączeni do sieci. Istnieje możliwość pobrania materiałów bezpośrednio na dysk komputera, jednak oferowana jest jedynie subskrybentom płatnej usługi.
Ja jednak skupiam się na funkcjach oferowanych przez aplikację bezpłatnie.
Jak już wspominałem wcześniej aplikacja genial.ly dostępna jest jedynie poprzez stronę internetową i jedyną możliwością jej obsługi jest zalogowanie się do serwisu za pośrednictwem przeglądarki. Nie posiada ona wersji offline, którą moglibyśmy pobrać i korzystać z niej bez dostępu do internetu. To samo dotyczy niestety możliwości wykorzystania stworzonych za pośrednictwem tego oprogramowania materiałów. Taka opcja pojawia się jedynie w wersji płatnej.
Po stworzeniu konta w serwisie na stronie www.genial.ly naszym oczom ukazują się dwa panele: panel z ikoną dostępu do ustawień naszego konta oraz powiadomieniami w górnej części strony, panel po lewej stronie, którym posłużymy się między innymi, aby przejść do stworzonych przez nas kreacji, stworzyć nową lub np. zmienić język.
Niestety wśród dostępnych opcji nie znajdziemy polskiej wersji językowej. Na dzień dzisiejszy oprócz języka angielskiego dostępne są jeszcze języki hiszpański oraz francuski.
Aplikacja daje możliwość wyboru szablonu dopasowanego do potrzeb osoby przygotowującej prezentację.
Wracając do okna tworzenia nowej kreacji. Aplikacja daje nam możliwość wyboru szablonu, którym posłużymy się przy tworzeniu naszych projektów. Do wyboru mamy:
- prezentacje,
- szablony biznesowe: dokumentacja i raporty, propozycje sprzedażowe
- learning experience – znajdziesz tu szablony, dzięki którym przygotujesz proste quizy jak i takie, w których uczniowie będą mogli połączyć naukę z podjęciem wyzwania w postaci konieczności udzielenia odpowiedzi na zadane pytanie.
- gamification – pomoże w przygotowaniu prostej, angażującej uczestników gry
- interaktywne obrazy
- grafiki horyzontalne i wertykalne
- przewodniki
- prezentacje Video
- personal Branding – to nic innego jak CV w wersji interaktywnej
- social – przeróżne ozdobniki przeznaczone głównie dla social media
- puste szablony
Po dokonaniu wyboru interesującej nas kategorii otrzymujemy dostęp do podkategorii szablonów w zależności od tego jaki projekt zamierzamy przygotować. W górnej części strony, możemy również od razu określić również czy interesują nas jedynie szablony bezpłatne.
Genial.ly to narzędzie o praktycznie nieograniczonych możliwościach. Opisanie jego wszystkich możliwości w formie wpisu na stronie, byłoby nieco skomplikowane, dlatego zapraszam do obejrzenia poradnika video, zamieszczonego na moim kanale w serwisie YouTube. W jego opisie znajduje się pełny spis zawartego na filmie materiału, który podzielony jest na 4 rozdziały. Dzięki szczegółowemu spisowi można szybko dotrzeć do poszukiwanej informacji.
Poniżej znajdują się linki do prezentacji stworzonych w ramach przygotowywania powyższego materiału: